Schroniska

W tym roku pomagamy schroniskom:

Schronisko dla zwierząt w Zawierciu

Nasze schronisko powstało w 2015 roku i mieści się przy ul. Podmiejskiej 51b w Zawierciu.
Od tego czasu, nieustannie rozbudowujemy i ulepszamy standard zamieszkania naszych podopiecznych. Naszą misją jest ratowanie bezdomnych i pokrzywdzonych zwierząt, dlatego każdego dnia jesteśmy w gotowości, by ratować życie kolejnym braciom mniejszym.

Jesteśmy tymczasowym schronieniem dla ponad 600 psów i 100 kotów rocznie. Dokładamy wiele starań aby skrzywdzone przez los zwierzęta uzyskały u nas dach nad głową, pomoc weterynaryjną i najlepszą opiekę. W naszym schronisku prężnie działa wolontariat, który liczy aż 50 zaangażowanych w los bezdomnych zwierząt osób.

Schronisko wyposażone jest w 60 dużych boksów o wymiarach 12 m2, w których znajdują się ocieplane budy. Na naszym terenie jest również duży wybieg wraz z polanką edukacyjną dla psich podopiecznych.

Naszym nadrzędnym celem jest zapobieganie bezdomności, poprawa warunków życia okolicznych zwierząt, uświadamianie społeczeństwa oraz szerzenie humanitarnego traktowania zwierząt.

Schronisko dla zwierząt w Zawierciu
730505255

ul. Podmiejska 51b

42-400 Zawiercie

Schronisko dla zwierząt „Sonieczkowo” w Augustowie

Schronisko Sonieczkowo w Żarnowie Pierwszym (gmina Augustów), to jedno z większych schronisk w województwie podlaskim. Powstało w październiku 2014 roku. Przez 9 lat w naszym schronisku łapkę postawiło aż 4812 psów, a opuściło je 4364. Są to imponujące liczby, ale północno wschodnia Polska, to tereny bardzo „podatne” na bezdomność. Liczba bezdomnych i porzuconych psów na terenie, w którym działamy jest przytłaczająca, bo miesięcznie do schroniska trafia ok. 40 nowych zwierząt.

Obecnie w schronisku przebywa 445 psów. Dwoimy się i troimy, by jak najwięcej z nich znalazło nowe domy i nigdy nie poddamy się w walce o los tych biednych stworzeń którymi się opiekujemy.

Pracownicy schroniska to ludzie obdarzeni niezwykle wysokim poziomem empatii i miłości do zwierząt. Każdego dnia staramy się stworzyć namiastkę domu i ciepła dla tych biednych zwierząt.

Każdy pies w naszym schronisku ma imię, dlatego nie jest tylko numerem, jest częścią naszej schroniskowej społeczności i każdy, bez względu na wiek, charakter, wygląd jest tak samo przez nas szanowany.

Schronisko dla zwierząt „Sonieczkowo” w Augustowie
501606065

Żarnowo Pierwsze 9A

16-300 Augustów

Zobacz relację z przekazania karmy

Rok temu podczas 15. edycji akcji Nakarm Psa z OLX wspieraliśmy schronisko dla zwierząt w Bydgoszczy i Wadowicach Dolnych. Razem nakarmiliśmy ponad 120 zwierząt, a zebrane tony karmy dowieźliśmy do schronisk.

Zobacz relację >>

Superpsiaki czekają na nowy dom

Sprawdź